PostHeaderIcon Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

W czasie, gdy zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze  nauka przyjęła formę zdalnego nauczania. Podawane drogą internetową treści mają na celu utrwalenie dotychczasowego materiału. Państwa dziecko, a nasz Uczeń otrzymuje od nauczycieli propozycje działań, aby wykorzystać wolny czas od szkoły z korzyścią dla niego

i nie dać mu „wybić się” z rytmu nauki. Proszę pamiętać, że wykonywane przez dzieci ćwiczenia, zadania nie podlegają ocenie. Ten nietypowy czas warto wykorzystać na rozwijanie zainteresowań i pasji, co może sprzyjać minimalizowaniu stresu u dziecka wynikającego
z nowej i jednocześnie trudnej sytuacji. Wychowawcy będą gromadzić wiedzę  o pojawiających się aktywnościach czy pomysłach u uczniów, żeby po powrocie móc je wykorzystać, omówić i docenić. Państwa dziecko będzie miało możliwość przeżycia sukcesu  i odczuć, że zrobiło coś ważnego. Przypominam o zasadach higieny umysłowej, czyli zachowaniu kontroli nad minimalnym wymiarem czasu poświęconego na naukę. Dla dzieci klas 1-3 czas na naukę powinien trwać 1-3 godziny, a dla klas 4-8 maksymalnie do 6 godzin, przyjmując szeroko rozumianą aktywność edukacyjną dziecka. Dla uczniów klas 8 istotne jest przygotowanie się do egzaminu.

Sytuacja jest wyjątkowa, trudna i niecodzienna, ale postarajcie się Państwo zachować spokój. Wasze opanowanie udzieli się dziecku. Jesteście w domu właśnie po to, abyście mogli poczuć się bezpiecznie. Pamiętajcie, aby dziecko:

  • nie oglądało zbyt często programów informacyjnych (aby ograniczyć ilość informacji, które mogą budzić niepokój);
  • pozostawało w domu i ograniczyło kontakty z innymi osobami;
  • swoją troskę i zainteresowanie mogło okazać dzwoniąc lub pisząc do kolegów i dziadków;
  • dbało o siebie, często myło ręce, wietrzyło swój pokój;
  • zrobiło coś, co je zrelaksuje, np. wykonało ćwiczenia fizyczne, czy namalowało obrazek, pomogło w codziennych czynnościach w domu.

 

W szkole dziecko uczy się wielu wiadomości i umiejętności. Rodzice mogą sprawić, że dziecko zacznie wykorzystywać tę wiedzę w praktyce. Zrozumienie przez dziecko użyteczności wiedzy i umiejętności szkolnych w codziennym życiu jest najlepszą motywacją do nauki niezależnie od czasu i miejsca. W opinii psychologów to właśnie kochający rodzice potrafią o obudzić w dziecku jego wewnętrzną motywację. (zobacz więcej)

 

PostHeaderIcon Sekretariat

Od poniedziałku 16.03.2020r. do odwołania, wprowadza się zdalną pracę szkolnego sekretariatu w godzinach 7:00 - 15:00.
Kontakt z sekretariatem odbywać się będzie za pomocą:
  • E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Telefon: 574 - 404 - 722
W szkole dyżurować będą pracownicy, aby umożliwić Państwu bezpośredni kontakt w nagłych przypadkach.

 

PostHeaderIcon Praca szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach informuje, że w związku z powstałym zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce, ograniczona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów do 25.03.2020 r.

Do budynku wchodzimy wejściem głównym. Nie przemieszczamy się przez szatnię.
Prosimy o dzwonienie domofonem umieszczonym przy drzwiach wejściowych na parter. Podejdzie do Państwa pracownik  w celu załatwienia sprawy.
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo zachowajmy rozsądek i ograniczmy kontakt bezpośredni tylko do spraw naprawdę tego wymagających.

 

PostHeaderIcon Rekrutacja

Informujemy również, że wnioski rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych oraz zgłoszenia lub wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej można wysłać  zeskanowane (np. pdf) na adres e-mail szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub wysłać listownie. Będą one honorowane jak te złożone osobiście. Oryginały powinny być dostarczone w późniejszym terminie, który zostanie Państwu podany.

 

 

PostHeaderIcon Zawieszenie zajęć

 

Szanowni Państwo,
Decyzją Ministra MEN wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa
• w dniach 12 i 13 marca br. w szkole będą prowadzone zajęcia opiekuńcze, (nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne).
• od poniedziałku tj. 16 marca br. do 25 marca br. Uczniowie nie przychodzą do szkoły (zajęcia będą zawieszone na 2 tygodnie).

Proszę zachęcać dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Proszę śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.


Obiady w dniach 12-13.03. będą wydawane tylko uczniom (korzystającym z obiadów), którzy będą obecni w szkole do godziny 13.30. Obiady w menażki nie będą wydawane.

Dyrektor Szkoły
mgr Edyta Białota - Chaber

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Puławach informuje, że w związku z powstałym zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce, ograniczona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów.
Wszystkie sprawy proszę zgłaszać drogą telefoniczną lub e-mailową.
Tel. Sekretariat i Administracja: 81 45 86 500, 81 45 86 501.
e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Dodatkowe dni wolne (zobacz)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5