PostHeaderIcon VII Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej ,,Let’s sing”

Dnia 29.02.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Kochanowskiego w Lublinie odbył się VII. Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej ,,Let’s sing” pod  Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk.

W konkursie wzięło udział 55 uczniów klas 4, 5, 6, 7 i 8 z Lublina oraz województwa lubelskiego, którzy wykonali 48 piosenek w języku angielskim. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach wiekowych, kategoria 1 były to klasy 4, 5 i 6, a kategoria 2 były to klasy 7 i 8.

Naszą szkołę godnie reprezentowały solistki zespołu Music Club 2 - Weronika Cempel i Kamila Niećko.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Czytamy „Dziady cz. II” A. Mickiewicza

W dn. 26 – 27 lutego 2020 r. klasy 7 c i 7 d na lekcjach języka polskiego czytały „Dziady cz. II” A. Mickiewicza. Wydarzenie to, było o tyle niezwykłe, że uczniowie ubrani na czarno czytali dramat z podziałem na role, w półmroku, przy świetle świec,  co jeszcze bardziej podkreślało nieprzeciętność tej lekcji. Wielu uczniom podobała się taka forma zajęć i chętnie każdą następną lekturę odczytaliby w taki sposób. Dzięki tej lekcji „Dziady cz. II” przestały być „straszne”, niezrozumiałe i nudne, a stały się ciekawe, intrygujące i fascynujące.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zaczarowany ogród

Z wielką przyjemnością chcemy się pochwalić ,iż czwórka naszych uczniów dostała się do III etapu konkursu 'Zaczarowany ogród' w Leroy Merlin w Puławach. Teraz wszystko w Państwa rękach. Klienci robiący zakupy w Sklepie w dniach 28 lutego -07 marca 2020 r. będą mogli oddać swój głos na najlepszą pracę na terenie Sklepu. Klient może brać wielokrotnie udział w głosowaniu. Jeden paragon może być wpisany tylko do jednej karty do głosowania! Pomóżmy wygrać naszym

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zagramy razem w grę planszową? Oczywiście!

Sposobów na wspólne spędzanie wolnego czasu jest dzisiaj wiele. Jednak nie wszyscy chcą z nich skorzystać, ponieważ niejednokrotnie poprzestają na tych, które są najłatwiej dostępne, czyli wybierają najczęściej ekran telewizora, komputera lub telefonu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2020 r.  był dniem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji odbyła się uroczysta  Msza Święta w Kościele Matki Bożej Różańcowej. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz pod Krzyż przy ul. Centralnej, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości - apel ku czci Żołnierzy Niezłomnych oraz składanie kwiatów.

Więcej…

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Dodatkowe dni wolne (zobacz)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5