PostHeaderIcon Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji

„…życie pozbawione książek jest puste, a życie bez poezji to już…
To jak życie bez obrazów, nie sądzisz? Czy sądzisz? Jak sądzisz?”
Stephen King– Ręka mistrza

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne
i międzynarodowe ruchy poetyckie”. Tego dnia obchodzimy również pierwszy dzień wiosny. W związku z tym postanowiłyśmy połączyć te oba święta i zorganizować w bibliotece konkursy dla naszych uczniów.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup ławek na szkolny korytarz. Bardzo nam się podobają.

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wycieczka do Lublina

W dniu 26 lutego klasy  1b i 1c oraz 2b i 3a  pojechały na wycieczkę do Lublina. Pierwszym wspólnym punktem programu była wizyta w Teatrze Muzycznym. Dzieci obejrzały spektakl „Kot w butach”. Wszystkich zachwyciła wspaniała muzyka, piosenki i bajeczne dekoracje. Następnie klasy pierwsze udały się na warsztaty cukiernicze do Manufaktury „Cukier-Lukier”, gdzie każdy własnoręcznie wykonał tęczowego lizaka i otrzymał słodki upominek. Natomiast klasy druga i trzecia wybrały się na warsztaty do „Czekoladowej  Solidarności”. Uczniowie dowiedzieli się skąd się wzięła czekolada, sprawdzili swoją wiedzę w quizie, a następnie samodzielnie zaprojektowali i wykonali niepowtarzalną tabliczkę czekolady. Na zakończenie wspaniałą atrakcją była wizyta w Krainie Gier i Zabaw „Koziołek”. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dzień Otwartych Drzwi

28 lutego w naszej szkole był Dniem Otwartych Drzwi. Gościliśmy dzieci 5 – 6 letnie z puławskich przedszkoli wraz z wychowawcami. Uczniowie klas młodszych jak co roku zaprezentowali gościom swoje talenty.

Przyszli uczniowie obejrzeli: układ taneczny do piosenki „Ruch to zdrowie” przygotowany przez klasę 0 pod opieką p. Jolanty Ciesielskiej i p. Danuty Grzędy, przedstawienia teatralne: „Bajkę o smutnym osiołku” oraz „”Króla czasu” w wykonaniu klas 2a i 2b pod kierunkiem  wychowawców p. Agnieszki Jakubczyk i p. Renaty Biniendy oraz p. Marioli Błazik z Miejskiego Domu Kultury w Puławach, z którym szkoła współpracuje od wielu lat.  Goście żywo reagowali, oglądając spektakle, a zabawy ruchowe prowadzone przez uczennice klasy 8 Julkę i Zuzię przygotowane dzięki p. Aldonie Marek oraz p. Hannie Śliwczyńskiej dostarczyły przedszkolakom wielu radości.  Dzieci otrzymały upominki wykonane przez uczniów klas 3a i  3b ze swoimi wychowawczyniami p. Jolantą Murat i p. Moniką Bełczyk. Po atrakcjach na sali gimnastycznej, przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia szkoły, zobaczyły szatnię, sale lekcyjne, bibliotekę oraz stołówkę szkolną.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dzień Otwartych Drzwi

Więcej…

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Dodatkowe dni wolne (zobacz)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5