PostHeaderIcon Zajęcia o bezpieczeństwie z pracownikiem Straży Miejskiej

Dnia 05 marca zerówka uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pracownika straży miejskiej – panią Edytę Czopek. Głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania.

Pani opowiedziała o swojej pracy, tłumaczyła dzieciom jak należy zachowywać się uczestnicząc w ruchu publicznym. Zaproszony gość dużą uwagę poświęcił noszeniu przez najmłodszych elementów odblaskowych w formie opasek i breloczków, po to, by zapewnić bezpieczeństwo. Pani Edyta przypomniała, jak należy zachować się podczas kontaktów z osobami nieznajomymi, od których nigdy nie wolno nic brać  i z którymi nigdy nie wolno oddalać się oraz przećwiczyła z dziećmi pozycję żółwia, którą należy przybrać podczas ataku psa . Utrwalono numery alarmowe oraz jakie informacje należy podać podczas zgłaszania zdarzenia. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. Przedszkolaki serdecznie podziękowały przedstawicielce Straży Miejskiej. W nagrodę dostały od naszego gościa kolorowanki utrwalające wiadomości z przeprowadzonej prelekcji.

images/zermiej1.jpg

 

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Dodatkowe dni wolne (zobacz)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5