PostHeaderIcon Oddział przedszkolny

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 29 kwietnia 2020 r. zniosło ograniczenia w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Oznacza to, że mogą one z dniem 6 maja br. zostać ponownie otwarte, jeśli będą bezpieczne dla dzieci oraz personelu.

Miasto Puławy prowadzi działania zmierzające do ponownego uruchomienia przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka, jednak nie nastąpi to w dopuszczalnym terminie, tj. 6 maja 2020 r. Nie możemy pozwolić na powrót dzieci do przedszkoli i żłobka, jeżeli nie będziemy mieli pewności, że pobyt dzieci w nich jest bezpieczny, a personel posiada wymagane środki ochrony osobistej. Priorytetem  jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców, a zapewnienie go wymaga szczególnej uwagi i pietyzmu. W trosce o zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa naszym dzieciom, w dnu 30 kwietnia 2020 r. Prezydent Miasta Puławy wystąpił z pismami do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz  Państwowego Powiatowego  Inspektora Sanitarnego zgłaszając szereg pytań w tym zakresie.

Przeprowadziliśmy również szereg szczegółowych konsultacji z dyrektorami puławskich przedszkoli oraz szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały przedszkolne. Wynika z nich, że najbardziej możliwy termin ponownego otwarcie placówek przewiduje się najwcześniej na około 20 maja 2020 r. Jest to czas niezbędny na przygotowanie placówek w sposób gwarantujący w pełni bezpieczny powrót dzieci i kadry. Termin ten jest uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w kraju oraz pełnego przygotowania placówek do przyjęcia maluchów. Dokładną datę ponownego otwarcia placówek podamy Państwu z wyprzedzeniem.