Plan Lekcji

E-dziennik

Nasze certyfikaty

Erasmus+

   Uczniowie klasy 2 ,,a” uczcili ,, Dzień Chłopaka” w nietypowy sposób – 29 września udali się na warsztaty do piekarni T. Zubrzycki w Kraczewicach. Mieli okazję zrobić przepiękne jesienne bułeczki: warkocze/chałki, serca, ptaszki, a także bułki własnego pomysłu.

Po wyrobie własnoręcznie zaprojektowanych  bułeczek uczniowie zwiedzili piekarnię oraz poznali zasady produkcji dobrego i zdrowego pieczywa, wypiekanego w tradycyjnej, rzemieślniczej, rodzinnej piekarni. Następnie dzieci próbowały wypieków piekarnianych, po czym udały się do sali multimedialnej na zajęcia i projekcję filmu o ginących zawodach oraz historii i tradycji rzemiosła. W ostatniej części warsztatów obejrzały swoje wypieczone wyroby, po czym nastąpił wybór „Najlepszego Piekarza” i „Najlepszej Piekarki” - jak się okazało, wszyscy zostali docenieni i udekorowani medalem honorowym. W drodze do Puław uczniowie 2,,a” odwiedzili kuźnię w Wojciechowie, gdzie mogli zetknąć się z pracą kowala i byli świadkami niezwykłego pokazu będącego ciekawą lekcją historii rzemiosła. Na koniec zaopatrzeni w ,, znak szczęścia kowala” udali się w drogę powrotną. Z pewnością było to wyjątkowe i bardzo kształcące święto chłopców.

Template by Igor Szymanek